Rozwód - trudne decyzje, mądre rozwiązania

[wpseo_breadcrumb]

Rozwód szansa czy ostateczność?

Kiedy zwrócić się do adwokata o pomoc, gdy zastanawiamy się nad rozwodem lub separacją?

Niektórzy zasięgają pomocy prawnej dopiero kierując sprawę do sądu . Inni przychodzą do naszej kancelarii wtedy, kiedy w ogóle zaczynają myśleć o rozstaniu z małżonkiem. Z licznych spotkań i rozmów z naszymi klientami wynika, że jest to jedna z najtrudniejszych i emocjonalnych decyzji. Doświadczenie pokazuje nam, że to klienci, którzy trafiają do naszej Kancelarii na początku pracy nad problemem są w stanie wypracować najlepsze dla siebie i swoich bliskich rozwiązania.

Adwokat nie działa w oparciu o emocje, dzięki temu pokazuje w konkretnej sprawie możliwe rozwiązania i ryzyka wynikające z planowanych decyzji.

Sprawy rozwodowe wzbudzają wielkie emocje, które nie zawsze są dobrym doradcą. Gniew, duma, złość, zazdrość, żal, smutek… Nie wiele trzeba dodawać. Adwokat pomoże spojrzeć na sprawę szerzej, mając na uwadze nie tylko życzenia klienta, ale również możliwe do osiągnięcia cele, biorąc pod uwagę posiadaną wiedzę i doświadczenie na sali sądowej. Dzięki temu możemy wskazać, jakie posunięcie będzie najbardziej korzystne. Pozwolimy Państwu podjąć decyzję, czy lepiej działać szybko, lub przeciwnie – wstrzymać się i na przykład zgromadzić więcej dowodów. Co istotne, jako doświadczeni adwokaci przedstawimy Państwu konsekwencje rozwodu: dla Państwa, dla rodziny (małżonka, dzieci…). Warto jest znać obraz pola po bitwie zanim podejmie się decyzję o podniesieniu miecza. Właśnie taką przewagę daje naszym klientom współpraca z profesjonalistami. 

Decyzja o rozwodzie musi być w pełni świadoma, to znaczy, że klient powinien zdawać sobie sprawę ze wszystkich prawnych następstw podejmowanych działań, w tym dla dzieci i majątku.

Procedura cywilna w sądzie w przypadku sprawy rozwodowej, może być szybka i stosunkowo prosta albo wręcz przeciwnie – bardzo skomplikowana. Niewiele osób ma wystarczającą świadomość prawną, by wyobrazić sobie, jak w ich przypadku może wyglądać rozwód oraz jakie będą jego długofalowe efekty. Praktyka adwokacka, a tym samym posiadane doświadczenie pozwala nam prezentować naszym klientom konieczną do przebycia drogę w sporze dotyczącym rozwodu.

Trzeba mieć świadomość, że rozwód w wielu przypadkach dotyczy trudnych zagadnień prawnych, takich jak choćby podział majątku, opieka nad dzieckiem, alimenty.

Każdy przypadek wymaga odrębnej analizy, a do wzięcia pod uwagę jest wiele aspektów. Dlatego warto skonsultować się z adwokatem jeszcze na etapie podejmowania decyzji o rozwodzie.

Dzięki naszemu doświadczeniu, będziecie mogli Państwo spojrzeć na swoje bolączki w jak najszerszym aspekcie, a planowanie rozprawy rozwodowej dostosujemy do Państwa potrzeb i oczekiwań, biorąc pod uwagę realne możliwości i krytyczną ocenę sytuacji. 

Osoba odpowiedzialna

SMOTER ŁĘCZYŃSKA-SMOTER

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów spółka partnerska

Julian Smoter
adwokat/ILM

+48 505 78 58 96

Kontakt

niebieskie logo kancelarii prawnej Sllegal Szczecin
SMOTER ŁĘCZYŃSKA-SMOTER

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów spółka partnerska

ul. Śląska 31/9, 70-434 Szczecin