Prawo spółek i prawo handlowe, M&A

laptop na stole ręce
[wpseo_breadcrumb]

Stanowimy zespół ekspertów, który w każdym planowanym, czy też prowadzonym przez Państwa procesie inwestycyjnym wesprze fachową wiedzą i dokona analizy przedsięwzięcia (risk & support). Z uwagi na posiadane doświadczenie i rekomendacje, świadczące o sukcesie naszych Klientów możemy zagwarantować Państwu przeprowadzenie procesów inwestycyjnych w Państwa przedsiębiorstwie sprawnie i profesjonalnie.

Prowadzimy doradztwo w zakresie zakładania spółek, ich przekształcania, łączenia i likwidacji, jak również bieżącego funkcjonowania spółek i spraw korporacyjnych. Na co dzień obsługujemy organy spółek, ich posiedzenia oraz przygotowujemy projekty dokumentów, takich jak uchwały, protokoły ze zgromadzenia wspólników czy akcjonariuszy. W zakresie naszych zainteresowań znajdują się również wszelkiego rodzaju regulacje wewnętrzne spółek.

W ramach oferowanych usług proponujemy Państwu możliwość skorzystania z wachlarza rozwiązań prawnych prowadzących do przejęcia innego podmiotu, czy też rozpoczęcia z innym podmiotem wspólnego przedsięwzięcia. Z uwagi na posiadane doświadczenie radców prawnych w prowadzonych transformacjach, możemy przedstawić Państwu również kilka wariantów restrukturyzacji prowadzonej przez Państwa działalności, przy uwzględnieniu specyfiki tej działalności oraz przede wszystkim uwarunkowań podatkowych.

Wobec posiadanej przez nasz Zespół wiedzy nie tylko z różnych dziedzin prawa, ale również z zakresu ekonomii, czy też własności przemysłowej oraz w oparciu o stałą współpracę z doradcami podatkowymi, możemy zaoferować Państwu wszechstronne badanie przedinwestycyjne, czyli tzw. due diligence, które może dotyczyć kilku aspektów, a mianowicie poprzedzać:

  1. nabycie nieruchomości,
  2. decyzję o łączeniu, podziale, przekształceniach podmiotów gospodarczych,
  3. inwestycję o charakterze kapitałowym.

Z uwagi na fakt, iż z reguły due diligence poprzedza transakcję, która w zdecydowanej mierze nie należy do bieżącej działalności, nasze wsparcie w tym zakresie pozwoli Państwu na podjęcie racjonalnej decyzji, co do zasadności realizacji danego projektu. Wnikliwa analiza pozwoli bowiem na wskazanie wszystkich zagrożeń oraz potencjalnych ryzyk jakie mogą wiązać się z realizacją danego przedsięwzięcia.

Wobec doświadczenia we współpracy z funduszami inwestycyjnymi i z private equity gwarantujemy Państwu przeprowadzenie restrukturyzacji Państwa działalności celem zwiększenia jej wartości, w sposób profesjonalny i przy uwzględnieniu specyfiki tej działalności. Posiadana wieloletnia praktyka w pracy z menadżerami pozwala nam rozumieć biznesowe oczekiwania i doradzać nie tylko poprzez perspektywę przepisów prawnych.

Osoba odpowiedzialna

niebieskie logo kancelarii prawnej Sllegal Szczecin
SMOTER ŁĘCZYŃSKA-SMOTER

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów spółka partnerska

Radca prawny Małgorzata Łęczyńska-Smoter

Małgorzata Łęczyńska-Smoter
radca prawny / doradca restrukturyzacyjny / ILM